Увага учням 7 - 8 класів!

Команди 7-8 класів можуть долучитися до шкільного чемпіонату І осінніх ігор дистанційно! Для перевірки своїх сил пропоную пробний пакет питань.

1. 22 серпня 1911 року з Лувра була викрадена перлина королівської колекції – “Мона Ліза” роботи Леонардо да Вінчі. Шукали її впродовж двох років. Однак за цей час Лувр не зазнав збитків, навіть навпаки – музей відвідало народу навіть більше, ніж за попередні 12 років. Так на що ж саме ходила дивитися публіка?
2. Назва цієї риби переводиться з грецької як “плід”. Для поляків вона символ сили, в Італії – їжа для закоханих, для китайців – уособлення наполегливості і завзятості. Згадується вона навіть у “Гамлеті” Шекспіра. Іноді її називають “водяною свинею”, тому що вона швидко набирає вагу. Що це за риба ?
3. Один китайський ієрогліф зображає рух людської ноги і позначає поняття «рух». Другий зображає й означає голову людини. Який іменник складає комбінація цих двох ієрогліфів?
4. Просуваючись всередину пагорба Куюнджик, археолог Лейярд знайшов дві кімнати, де було навалено безліч глиняних черепків і уламків. Чим служили людям (а, можливо, школярам) ці кімнати в давнину?
5. Австралійський продавець Фред Джоунс здійснив трикілометрову подорож на своєму товарі. Достеменно невідомо, якого кольору – синього чи зеленого – був цей товар, але, щоб повернутись назад, йому прийшлося поступово знищувати свої транспортні засоби. Що продає Фред?
6. У 1775 році в Лондоні стали продаватися каучукові кубики. Для чого вони призначалися?