Наближаються свята і зимові канікули! Вже уявляєте, як пахнуть мандарини і який на смак салат «Олів’є»?  Але святкові дні – це не тільки застільні святкування, а і можливість всією сім’єю влаштувати інтелектуальні змагання. Що можна придумати для спільного дозвілля?

Сімейні оповідання

Саме казка допоможе молодшим членам сім’ї уявити себе казковим персонажем, розвинути мову і пам’ять. Казки, які ви усією родиною придумаєте можна продовжувати до нескінченності.

Казка по колу.

У цю гру можна грати будь-де: вдома, в дорозі, у подорожі. Отже, перший гравець  вимовляє першу фразу. Наприклад, «Жила-була одна маленька дівчинка». Наступний  гравець продовжує. Кожен, хто грає,  розвиває сюжет казки на власний розсуд. Можливо, ваша казка закінчиться швидко, а можливо триватеме кілька днів.

Розповідь за картинками.

Це  ускладнений варіант «Казки по колу». Для нього доведеться підготувати  10-20 карток, на яких зображені різні речі. Це можуть бути люди, будинки, меблі, пейзажі, натюрморти, фантастичні персонажі або химери. Перед початком гри кожний учасник отримує, припустимо,  5 карток. Завдання гравця – продовжити фразу свого попередника, використовуючи будь-яку свою картку так, щоб вийшла зв’язна історія.

Казки про все на світі.

Кажуть, що великий казкар Андерсен міг придумати дивовижну історію абсолютно про кожен предмет, який траплявся йому на очі: від швейної голки до подорожника у дворі. Придумайте всією сім’єю казку про оточуючі предмети.

Тож, проводьте свята з користю!