Чи завжди гімнастика – це сильні розтяжки і біль?

Гнучкість і пластичність – як правило, якості вроджені, але їх можна розвинути, якщо віддати дитину на заняття гімнастики чи хореографії. У багатьох батьків про такі види складається хибна думка: це колосальні навантаження, а самі тренування супроводжуються сильним болем. Але розвиваюча гімнастика – це зовсім інші заняття: легкі, ігрові та абсолютно безболісні вправи, що допомагають швидко розвинути у дитини гнучкість.

Особливості занять розвиваючої гімнастики

Щоб досягти бажаного результату, розвинути в дитині гнучкість і еластичність, займатися потрібно регулярно і тривало. Це основні вимоги. Тому діти і не відчувають фізичного дискомфорту і болю під час занять, так як все відбувається поступово. Гнучкість розвивається в дітях дуже швидко, але так само швидко і втрачається, якщо досягнутий результат не підтримувати регулярними тренуваннями.

Крім розвитку еластичності, є у занять розвиваючої гімнастики ще одна перевага – вони позитивно впливають на весь організм. Діти, які регулярно відвідують секцію, не тільки вражають однолітків умінням виконувати різні акробатичні елементи, але і мають відмінне, міцне здоров’я
Розвиваюча гімнастика позитивно позначається на роботі всіх внутрішніх органів і систем життєзабезпечення. Під час тренування організм насичується киснем, прискорюється кровообіг, за рахунок чого все клітини і м’які тканини отримують необхідну кількість поживних речовин.

Вправи на гнучкість зміцнюють опорно-руховий апарат і хребетний стовп. У дітей, які відвідують заняття, не виникає проблем з хребтом (викривлення) або сутулості, які часто спостерігаються в шкільному віці.

Розвиваюча гімнастика на хореографії- це не виснажливі вправи, які супроводжуються болем у м’язах. Заняття проходять в ігровій формі, доставляючи дітям справжнє задоволення. Поступове збільшення навантаження – основне правило занять. Діти самі не помічають, як ще вчора плакали від розтяжки але робили елементарну зарядку та вправи для еластичності м’язів, а вже сьогодні вміють з легкістю сідати на шпагат і затримуватися в ньому більш ніж на хвилину.

Особлива увагу під час занятть хореографії приділяється розминці, що дає можливість якісно розігріти м’язи, підготувавши їх до навантажень і розтяжки. Розвиваюча гімнастика – відмінний спосіб розвинути в дитині гнучкість і еластичність, підтримувати міцне здоров’я і сформувати всебічно розвинену особистість.